Krynicka Setka

– Beskid Sądecki i Beskid Niski –

Na trasę Krynickiej Setki ruszycie  z Janówki punkt o 3 w nocy, kiedy duchy Beskidów jeszcze solidnie harcują. Na dobry początek czeka was 20-kilometrowa rozbiegówka po Beskidzie Sądeckim. Po starcie krynickimi ulicami pobiegniecie pod wyciąg Henryk, wzdłuż którego dotrzecie do Góry Krzyżowej. Dalej, przez Przełęcz Krzyżową zbiegniecie do stacji dolnej wyciągu Słotwiny, gdzie rozpoczniecie wspinaczkę na szczyt i wieżę widokową.

Kolejnym celem będzie Drabiakówka, za którą zbiegniecie do Czarnego Potoku, gdzie rozpoczniecie wspinaczkę na Jaworzynę Krynicką (12 km), gdzie będą czekać nasi wolo.

Po krótkim popasie ruszycie w dół do Czarnego Potoku, skąd czerwonym szlakiem pobiegniecie do Krynicy, zamykając małą pętlę. Po odhaczeniu drugiego punktu kontrolno-żywieniowego na Janówce (21 km) zaczniecie 80-kilometrową przygodę w niesamowitym Beskidzie Niskim.

Na dobry początek czeka was podbieg na krynicki symbol, jakim jest Góra Parkowa, z której żółtym szlakiem udacie się na Huzary i dalej na Dzielec, na którym musicie uważać, bo wbiegniecie na odcinek dwukierunkowy, kończący się w kolejnym PK na Przełęczy Beskid (34 km).

Naładujcie solidnie akumulatory, bo zaraz za punktem zaczniecie „styrmackę” na Lackową. Uda i łydy zapłoną żywym ogniem! Ze szczytu „Policyjnej Góry” (997) zbiegniecie sobie przez Ostry Wierch, Cegiełkę, Jawor i Płaziny (Stawiska) do punktu na Przełęczy Witowskiej (48 km).

Kolejne kilometry prowadzą pod górę na Jaworzynę Konieczniańską. Stąd będzie mieli już tylko „rzut beretem” do Zdyni (61 km), gdzie ugoszczą was nasi niezastąpieni wolo. Wiadomo, że jak było w dół, to musi być pod górę i to nie byle jaką.

Pierwszym szczytem na tym etapie będzie Rotunda z niesamowitym cmentarzem z czasów I wojny światowej, a kolejnym charakterne Kozie Żebro. Oj zabolą nóżki na tym podejściu, zabolą. Na szczęście na zbiegu będziecie mogli nieco odsapnąć, a po 5 kilometrach dotrzecie na PK w Hańczowej (73 km).

12 kilometrów dalej po raz drugi odwiedzicie punkt na Przełęczy Beskid (85 km). Uważajcie na tym odcinku i trzymajcie się naszych oznaczeń (jak zawsze są one najważniejsze), bo tu roi się od różnych szlaków i ścieżek leśnych. Jak już się pokrzepicie i rozluźnicie nieco styrane nogi, ruszycie na Dzielec, na którym skręcicie w lewo i zbiegniecie do Tylicza, ale do punktu Tylicz SKI (94 km) będziecie mieli jeszcze 2 kilometry, z których pierwszy prowadzi ostro pod górę na Szubienicę.

Teraz nie pozostaje już nic innego, tylko myśleć o ostrym finiszu na Janówce, bo zostało Wam ostatnie 6 kilometrów. Przed ostatnią prostą możecie jeszcze zbić piątkę z Nikiforem, a po przekroczeniu linii rozpocząć zasłużone świętowanie.

Dystans: 100 km

Przewyższenia: 4570 m

Limit czasu: 21 h

Limit Uczestników: 500

Data:

28.06.2024

Start: 3:00

Meta: 24:00

Punkty ITRA: 4

Liczba punktów odżywczych:

9

Mapa trasy i profil

POBIERZ ŚLAD GPS TRASY

Wyposażenie obowiązkowe

  • Włączony i naładowany telefon

  • Plecak biegowy lub nerka biegowa mieszczący cały sprzęt obowiązkowy

  • Pojemnik lub bidony na wodę o pojemności min 1 litra

  • Kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu)

  • Latarka czołówka

  • Czerwone światło pulsacyjne umieszczone z tyłu, np. na plecaku biegowym włączone o zachodzie słońca (godz. 20:30)

  • Folia NRC

  • Czapka lub chusta typu buff

  • Kurtka wiatroodporna

  • Obuwie przeznaczone do biegów górskich

  • Gwizdek

  • Bandaż elastyczny oraz opatrunek jałowy

  • Numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów)

  • Chip

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie technicznej dn. 28.06.2024 r. Organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.

Limity czasowe

Trasa Start Meta Limit czasowy Limit czasu na punkcie kontrolnym
Krynicka Setka 03:00 24:00 21 godz. 15:30 PK Krynica – Zdrój Deptak – 12:00 godz. od startu

Punkty kontrolne i żywieniowe

Punkt kontrolny Napoje woda / cola / izo Owoce warzywa Słodycze Ciepły posiłek
Jaworzyna Krynicka x x x
Łabowska Hala x x x
Bacówka Nad Wierchomlą x x x
Pensjonat „Endorfina” Szczawnik x x x
Krynica – Zdrój Deptak x x x x
Przełęcz Beskid x x x
Tylicz SKI x x x